Cilj posete kineske delegacije bio je razmatranje mogućnosti za dalju saradnju u oblasti poljoprivrede, uključujući formulisanje i primenu politika, razvoj poljoprivrede, ekonomski rast ruralnih oblasti i održivu poljoprivredu.
Kineska provincija Hebei i AP Vojvodina učinile su značajan korak ka jačanju bilateralnih odnosa kroz zvaničnu posetu delegacije iz Kine, koju su činili predstavnici instutucija i kineskih kompanija. Susret je 10. septembra upriličen u prostorijama Privredne komore Vojvodine, a kinesku delegaciju su tom prilikom dočekali
podsekretar pokrajinskog Sekretarijata za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo Aleksandar Panovski, predsednik Privredne komore Vojvodine Boško Vučurević i direktor Razvojne agencije Vojvodine, Darko Bulješević.
Delegacija kineske provincije Hebei bila je sastavljena od predstavnika kineskih agrobiznis kompanija, kao i institucija: Zheng Hongvei, inspektor drugog nivoa u Sekretarijatu za poljoprivredu i ruralna pitanja Provincije Hebei, Liu Baolong, direktor Opštinskog biroa za poljoprivredu i ruralna pitanja Čengde (Chengde), i Kiu Haibiao, sekretar Partijskog komiteta u Opštinskom birou za poljoprivredu i ruralna pitanja Singtai (Xingtai).
Tokom sastanka, predstavljeni su potencijali Vojvodine i mogućnosti za saradnju, dok su se u radnom delu posete predstavile sve kineske i domaće kompanije i održani su B2B sastanci, koji su omogućili razmenu informacija o poslovnim prilikama i mogućim zajedničkim projektima.
Ova poseta je realizovana na osnovu Sporazuma o prijateljskim odnosima između AP Vojvodine i provincije Hebei, potpisanog 2020, i predstavlja važan korak u jačanju bilateralnih odnosa između Vojvodine i kineske provincije Hebei, otvarajući brojne mogućnosti za obostranu korist. Saradnja u oblasti ekonomije i trgovine može značajno doprineti rastu izvoza proizvoda iz Vojvodine i privući investicije iz Kine, inovacije i tehnologije iz Hebei provincije mogu unaprediti poljoprivredne prakse u Vojvodini, iskustva u razvoju ruralnih oblasti mogu pomoći u poboljšanju infrastrukture i ekonomske aktivnosti u ruralnim zajednicama, dok kineske kompanije mogu iskoristiti povoljne uslove u Vojvodini za širenje svojih poslovnih aktivnosti.